Language:

Клочко Сергій

Зоопсихолог

Як підкорити собаку?

Завдовжки 1 метр і 21 сантиметр. Вагою майже 12 кілограмів. Із такими параметрами рудого мейн-куна Кекса офіційно визнали найбільшим котом в Україні.
У грудні 2017-го його внесли до Національної книги рекордів. Кекс став зіркою багатьох телесюжетів. А за рік до цього він посів перше місце на конкурсі котів-гігантів.
Його повне ім’я – Hercules Isida’s Kingdom.
Однак у родині кота називають Кексом. 5-річний красень має сотні престижних нагород.

У родині Ганни і Володимира Нестеренків Кекс з’явився невипадково. Кошеня стало подарунком на честь народження третьої дитини.

Здобувати чемпіонську славу в Україні і за кордоном він почав ще у 2013-му. Кекс став абсолютним переможцем Всесвітньої виставки котів у Дніпрі. Його визнали і найкращим у породі, і відзначили першим місцем у Double Master Ring.

Колоритна зовнішність, надзвичайний інтелект і гігантські розміри — це характерні ознаки котів цієї породи. На виставках Кекс сидить на високому барному стільці. «Можу відволіктися чи навіть відійти на кілька хвилин. А він все одно чемно сидітиме. Біля нього постійно збираються люди — фотографують. Він почувається господарем», – розповідає Володимир Нестеренко.

Кекс любить вмоститися на колінах у господарів і помуркотіти. Щоранку приходить їх будити. А ще із радістю бавиться махалкою. «Стрибає так, що аж підлітає! Впадає в дитинство», – сміється Володимир.

Життя своїх господарів рудий велетень поділив на до і після. Вони заснували розплідник мейн-кунів Pectoral.

test-alt
Цю породу ще називають «Мейнська єнотовидна кішка». Її вивели понад 150 років тому у Північній Америці.

Цю породу ще називають «Мейнська єнотовидна кішка». Її вивели понад 150 років тому у Північній Америці. Це фізично витривалі тварини з розвиненою мускулатурою.

Вони великі, ніжні і добрі. А ще рухливі і допитливі. Потребують вдосталь вільного простору. Люблять спостерігати за господарями згори.

Мейн-куни мають довгі вуса. А хвіст — це їхня гордість. Часто сягає до 60 см у довжину. Про породу недарма жартують: «Це хвіст з котом на кінці».

У мейн-кунів незвичний характер. Їхні власники часто кажуть, що подекуди аж лячно від того, наскільки вони розумні. «У мене завжди були коти, але мейн-куни відрізняються від будь-яких інших. Вони усе розуміють і буквально пронизують осмисленим поглядом. І завжди пильно стежать за господарем. Деякі повадками нагадують тигрів», – говорить господар Кекса.

«У мене завжди були коти, але мейн-куни відрізняються від будь-яких інших.
Вони усе розуміють і буквально пронизують осмисленим поглядом.
І завжди пильно стежать за господарем.
Деякі повадками нагадують тигрів»

Харчування мейн-кунів спрямоване на зміцнення суглобів. Вони потребують вітамінів і мінералів. Своїх котів Нестеренки годують натуральним м’ясом і високоякісним кормом. Кекс з’їдає близько півкіло м’яса і до 200 грамів сухих раціонів за день. Коли зголодніє, приходить до господарів і «просить» його погодувати.

Своїх котів Нестеренки дуже люблять і вважають повноправними членами родини. «Кожна наша кішка приводить кошенят не частіше, ніж раз на рік. Їм треба добре відпочивати», – говорить Володимир.

Він їх навіть особливо не дресирує — каже, самі усе розуміють. Головне – постійно спілкуватися з домашніми улюбленцями. Мейн-куни майже не нявкають. Здебільшого муркотять. Але охоче з вами «побалакають».

Якщо звернутися до Кекса, він може коротко буркнути у відповідь. Або ствердно нявкнути на запитання. Якщо покликати за собою чи попросити піти в кімнату, кіт зрозуміє.

«Кекс дуже чуйний до кошенят. Ставиться до усіх з повагою. Наші кошенята дуже відомі. Внук Кекса Фіксик став найкращим котом України 2017 року, очоливши національний рейтинг WCF. У його активі вже близько 80 кубків», – розповідає Володимир Нестеренко.

Тварину треба виростити і вигодувати. І не чим заманеться, а тільки високоякісним м’ясом. Це неабияка робота

Фіксик має усі шанси наздогнати і перевершити титулованого дідуся Кекса. Вже важить 9 кілограмів. Усі кошенята з розплідника Pectoral вражають розмірами. «Один з них не мав трьох місяців, а вже важив 4 з половиною кілограми», – каже Володимир.

Люди, які хочуть завести мейн-куна, повинні мати гроші. Кошеня коштує від 1 до 2 тисяч доларів. Та й до особливостей породи потрібно «дозріти», вважають заводчики. Часом люди приглядаються до кошенят по кілька років. Високопородних не так легко знайти. «Деякі думають, що достатньо завести мейн-куна, а потім заробляти гроші на кошенятах, – каже Володимир Нестеренко. – Але це не так. Тварину треба виростити і вигодувати. І не чим заманеться, а тільки високоякісним м’ясом. Це неабияка робота».

 


 

Усі фото надані Володимиром Нестеренком.

28. 01. 2021

У Львові відкрили ще один майданчик для вигулу собак

21. 01. 2021

Дистанційна робота і коти. Як домашня тварина впливає на наше життя на карантині

5. 08. 2020

У Львові можна безкоштовно чипувати собаку. Графік

27. 07. 2020

У Херсоні собака врятував жінку від грабіжника

25. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Кіт з одночасно блакитними і зеленими очима

20. 07. 2020

450 костюмів за три роки. Як 89-річна англійка в’яже одяг для собак

18. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Білосніжна персидська кішка з вадами зору

17. 07. 2020

У Львові будують новий тренувально-вигульний майданчик для собак

13. 07. 2020

Собака з інвалідністю, яку двічі за день залишили на вулиці, знайшов новий дім