Уряд ухвалив заборону використання диких тварин у цирках із перехідним періодом п’ять років. Про це повідомляє Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Він зазначає, що саме стільки часу треба, щоб передати тварин до природно-заповідного фонду та визначити їхнє подальше місце проживання.
“Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати. Зрештою, у світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирків, і Україна має всі шанси поповнити їх ряди”, – каже Міністр екології та природних ресурсів України. Попереду розгляд проекту закону у Верховній Раді України.
Окрім того, Мінприроди запропонувало розмежовувати повноваження щодо розгляду справ, які стосуються жорстокого поводження із тваринами. Так, розгляд справ про адміністративні порушення стосовно диких тварин належатимуть до компетенції Державної екологічної інспекції України, а щодо домашніх та безпритульних до Національної поліції України.
Також Міністр екології повідомив, що на сьогодні в Україні ніхто не володіє інформацією щодо реальної кількості диких тварин, які є у приватній власності. Саме тому Мінприроди виступає за створення Єдиного електронного реєстру з обліку диких тварин. У цей реєстр власники в обов’язковому порядку матимуть вносити всі дані.
Нагадаємо, офіційно виступи диких тварин у цирках заборонені у таких країнах як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Латвія, Голландія, Румунія, Словенія, Фінляндія, Швеція. У Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі та Мальті заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин. В Угорщині та Португалії забороно використання диких тварин в цирках, які включені в Список CITES I.
Фото – Hromadske