Міністерство сільського господарства США оголосило про закриття багаторічної програми досліджень токсоплазмозу. У її межах кішок заражали хворобою і через певний час присипляли. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на National Public Radio.
З 1982 року Мінсільгосп інфікував котів токсоплазмозом. Це інфекційне захворювання людини і тварини, джерелом якої зазвичай є недоготоване заражене м’ясо домашніх і диких ссавців та птахів. Котів використовували, щоб дослідити джерело інфекції. Після зараження лабораторних кішок хворобою, з їхніх екскрементів збирали яйця паразитів, а потім присипляли.
Проти програми виступали громадські активісти, а також конгресмени обох американських партій.
Зооактивісти організації White Coat Waste Project стверджують: для зараження котів годували м’ясом собак та інших кішок. Представники відомства, у свою чергу, запевняють: дослідження дозволили істотно знизити поширеність хвороби у США, а саме на 50 відсотків, утім без уточнення, з якого рівня та за який термін.
У заяві відомства йдеться про те, що дослідження токсоплазмозу «підуть в іншому напрямку», і всі лабораторії підрозділу припинять використання кішок у наукових дослідженнях. За оцінками White Coat Waste Project, за весь час існування програми вчені приспали понад три тисячі тварин.
За рекомендаціями незалежної консультативної комісії, котів з програми, яких ще не заражали токсоплазмозом, можуть безпечно передати новим власникам. Таких тварин виявилося 14.