Language:

Вчені Мінсільгоспу США припинять досліди на котах

Для тварин з експериментальної програми дослідження токсоплазмозу шукатимуть нових власників

14. 04. 2019
1222

Міністерство сільського господарства США оголосило про закриття багаторічної програми досліджень токсоплазмозу. У її межах кішок заражали хворобою і через певний час присипляли. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на National Public Radio.

З 1982 року Мінсільгосп інфікував котів токсоплазмозом. Це інфекційне захворювання людини і тварини, джерелом якої зазвичай є недоготоване заражене м’ясо домашніх і диких ссавців та птахів. Котів використовували, щоб дослідити джерело інфекції. Після зараження лабораторних кішок хворобою, з їхніх екскрементів збирали яйця паразитів, а потім присипляли.

Проти програми виступали громадські активісти, а також конгресмени обох американських партій.

Зооактивісти організації White Coat Waste Project стверджують: для зараження котів годували м’ясом собак та інших кішок. Представники відомства, у свою чергу, запевняють: дослідження дозволили істотно знизити поширеність хвороби у США, а саме на 50 відсотків, утім без уточнення, з якого рівня та за який термін.

У заяві відомства йдеться про те, що дослідження токсоплазмозу «підуть в іншому напрямку», і всі лабораторії підрозділу припинять використання кішок у наукових дослідженнях. За оцінками White Coat Waste Project, за весь час існування програми вчені приспали понад три тисячі тварин.

За рекомендаціями незалежної консультативної комісії, котів з програми, яких ще не заражали токсоплазмозом, можуть безпечно передати новим власникам. Таких тварин виявилося 14. 

16. 05. 2019

В Одесі відбудеться фестиваль для тварин з притулків

16. 05. 2019

У Великій Британії заборонять продаж кошенят та цуценят у зоомагазинах

9. 05. 2019

В Австралії вб’ють два мільйони диких кішок

6. 05. 2019

У бороді більше бактерій, ніж у собачій шерсті

20. 04. 2019

Вухатий інстаграм. Мейн-кун, який колекціонує окуляри

17. 04. 2019

Цуценя стало найкращим другом для ретривера, який втратив зір

17. 04. 2019

Член сім’ї та компаньйон: як в Україні змінюють статус чотирилапого

11. 04. 2019

7 відеоуроків для власників тварин

8. 04. 2019

У Дніпрі зоозахисники вийшли на акцію за цирки без тварин