Language:

Прогулянки на вулиці – це обов‘язковий пункт у розкладі дня вашої тварини. Собака повинен вдосталь рухатися. Грою у квартирі відкупитися не вдасться. Собаку потрібно вигулювати і в сніг, і в дощ – за будь-якої негоди. Водночас, щоби не застудити свого улюбленця, під час зимових прогулянок слід дотримуватися кількох простих правил.

Стежте за часом

У мороз прогулянка має тривати не довше 30 хвилин. Особливо якщо у вас цуценя чи собака поважного віку. Для таких улюбленців достатньо погуляти 15-20 хвилин. Короткошерстим і собакам малих порід потрібен одяг для збереження тепла, а довгошерстим – для захисту від вологи.

Ковзайте обережно

Якщо ви виводите на прогулянку собаку в ожеледь, варто максимально скоротити повідець, щоб контролювати рухи тварини. Якщо ви спускаєте чотирилапого з повідця, попередньо оцініть, чи йому точно нічого не загрожує. Якщо це прогулянка біля річки, вкритої кригою, варто розуміти, що тварина може на неї вибігти. Те саме стосується і доріг, які в зимовий час доволі слизькі.

Доглядайте кігті вашого собаки. Для кращого тертя, вони мають бути короткими. Тоді собака буде менше ковзати.

Милуйтеся снігом відповідально

Не дозволяйте собаці їсти сніг. По-перше, це може призвести до переохолодження. По-друге, це загрожує хімічним отруєнням, адже для танення снігу і льоду на дорогах використовують реагенти. Токсичною є і так звана «незамерзайка» для автомобілів.

Будьте обережні з кучугурами – під ними можуть бути ями або відкриті люки.

Бережіть лапи

Пісок і сіль, які використовують для посипання доріг і хідників, можуть пошкодити лапи собаки. Сіль і хімікати, потрапляючи на ніжну шкіру між пальцями, роз’їдають тканини. Це призводить до подразнень і запальних процесів.

Перед виходом на вулицю варто обробляти подушечки лап спеціальним воском, кремами або аерозолями, що оберігають від шкідливого впливу реагентів. Такі засоби можна придбати у спеціалізованих зоомагазинах.

Водночас якщо шкіра на подушечках лап вашого вихованця занадто чутлива або на має запалення чи травми, краще придбайте для собаки на зиму спеціальні водонепроникні черевики або пошийте їх власноруч.

Догляд після прогулянки

Опісля обов’язково вимийте лапи собаки м’яким миючим засобом. Небезпеку становить не лише тривалий контакт реагентів зі шкірою, але і ймовірність отруєння, якщо собака злиже їх з лап. А після миття змащуйте шкіру подушечок тонким шаром захисного або дитячого крему.

28. 01. 2021

У Львові відкрили ще один майданчик для вигулу собак

21. 01. 2021

Дистанційна робота і коти. Як домашня тварина впливає на наше життя на карантині

5. 08. 2020

У Львові можна безкоштовно чипувати собаку. Графік

27. 07. 2020

У Херсоні собака врятував жінку від грабіжника

25. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Кіт з одночасно блакитними і зеленими очима

20. 07. 2020

450 костюмів за три роки. Як 89-річна англійка в’яже одяг для собак

18. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Білосніжна персидська кішка з вадами зору

17. 07. 2020

У Львові будують новий тренувально-вигульний майданчик для собак

13. 07. 2020

Собака з інвалідністю, яку двічі за день залишили на вулиці, знайшов новий дім