Language:

 

В інтернеті є безліч оголошень про продаж породистих цуценят. Покупців запевняють у наявності усіх документів і щеплень. Пропонують привабливі ціни. А на фото ви дійсно бачите чотирилапих омріяної породи. Розповідаємо, як не помилитися із заводчиком і чому подекуди краще взяти тварину з притулку.

 

Де купувати

 

Вам потрібен племінний завод. В Україні діє система Кінологічної спілки України. Їхня мета – розведення здорових собак зі збереженням породних якостей. Діяльність заводів регламентується Племінним положенням. КСУ не допускає промислового розмноження собак. А документи на тварин, зокрема метрики цуценят і родоводи дорослих собак, видають лише в офіційних осередках.

Обрати завод ви можете на сайті КСУ у розділі Kennel. Або ж зверніться до породного клубу. Їх ви знайдете тут.

 

Документи

 

Якщо ви за рекомендацією знайомих чи самі знайшли варіант в інтернеті, перевірте, чи все офіційно. Ветеринарний паспорт – це не єдиний обов’язковий документ. Насамперед, спитайте, чи має тварина чип або клеймо. Це підтвердження того, що цуценя пройшло обов’язкове актування. Тобто, тварину оцінили представники породного клубу. Чип/клеймо має відповідати реєстраційному номеру у метриці. Метрика – це основний щенячий документ. Виглядає вона ось так.

 

 

У рядку «Видано» вказаний офіційний осередок КСУ. Телефонуйте до них. Вам підтвердять, чи цуценя дійсно пройшло актування і метрика справжня. Контакти ви знайдете серед обласних або міських відділень на сайті КСУ.

 

Заводська приставка

 

Це унікальна назва, яка охороняється законом. Її реєструють у Міжнародній кінологічній федерації. Цю приставку у метриці має кожне цуценя з офіційного племінного заводу. Наявність приставки у базі КСУ перевіряємо на сайті.

 

Знайомтеся особисто

 

Вирушайте на виставку собак. Питайте, у кого купували тварин, які вам припадуть до душі. Знайомтеся з заводчиками.

Перед купівлею важливо побачити умови утримання цуценят і стан їхньої мами. Досвідчений заводчик і сам запросить вас до себе і покаже собак. А також переконається, що віддає тварину у руки відповідальному власнику, який зможе забезпечити належний догляд.

 

Як чинять шахраї

 

Якщо ви знайшли цуценя в інтернеті, а вас просять скинути завдаток і запевняють, що самі доставлять тварину у будь-яку точку України, дуже ймовірно, що вас намагаються ошукати.

Промовистим прикладом слугує випадок із собаками, яких нелегально продавали на сайті 4laps.club. Цей ресурс незаконно використав назву і символіку бренду «КЛУБ 4 ЛАПИ». Невідомі назвали себе розплідником собак «Клуб “4 ЛАПЫ”» і виставили на продаж цуценят померанського шпіца, мопса і йоркширського тер’єра. У розділі «Контакти» сайт 4laps.club безпідставно вказав адресу головного офісу компанії Kormotech і навіть посилався на офіційний сайт club4paws.com і сторінку «КЛУБ 4 ЛАПИ» у Facebook.

 

Утім «КЛУБ 4 ЛАПИ»  – це офіційно зареєстрована торгова марка, і під цим брендом компанія Kormotech виключно виробляє сухі і вологі раціони для котів і собак. Тому причин довіряти першим-ліпшим сайтам немає. Ще невідомо, кому насправді належать цуценята з красивих фото.

 

А можна неофіційно?

 

«Навіщо мені дорога собака з повним пакетом документів? Ми не плануємо брати участь у виставках. В інтернеті такого самого можна купити дешевше!» Якщо у вас виникають схожі думки, будьте готові, що заплатите (і немало заплатите) за цуценя, яке згодом лише нагадуватиме ту чи іншу породу. Навіть якщо сука породиста, власники не мають дозволу на племінне розведення. Ще гірше – ви можете придбати тварину у людей, які перетворили розведення собак на бізнес. Чотирилапі від цього страждають. Цуценят часто утримують у неналежних умовах. Їх неправильно годують. А найбільше потерпає сука, яка не встигає відновитись і втрачає здоров’я.

 

Як не втратити зайвих грошей і знайти чотирилапого друга

 

Візьміть собаку з притулку. Ви врятуєте чиєсь життя. У чому перевага тварини з притулку у порівнянні із породистою з розплідника, читайте тут. Досі трапляються власники, які викидають на вулицю своїх чотирилапих. Серед них нерідко трапляються породисті собаки. Тому знайти собі домашнього улюбленця ви можете в одному з багатьох притулків в Україні.

 

Відповідальні власники

 

Переконайтеся, що ви дійсно можете заводити тварину. Не маєте алергії? У вашому помешканні вдосталь місця? Ви готові змінити свій режим і щонайменше двічі на день за будь-якої погоди гулятимете з собакою? Зможете взяти відпустку на час, поки тварина адаптується у новій оселі? Як привчити її до туалету і спального місця? До кого звертатися у разі, якщо виникнуть проблеми із поведінкою? Ваш бюджет дозволяє мати чотирилапого члена сім’ї? Утримання стане постійною статтею витрат. Тварина – не іграшка! Потрібно готуватися не менш ретельно, ніж до появи дитини в домі.

 


 

Зразок метрики – з офіційного сайту КСУ

28. 01. 2021

У Львові відкрили ще один майданчик для вигулу собак

21. 01. 2021

Дистанційна робота і коти. Як домашня тварина впливає на наше життя на карантині

5. 08. 2020

У Львові можна безкоштовно чипувати собаку. Графік

27. 07. 2020

У Херсоні собака врятував жінку від грабіжника

25. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Кіт з одночасно блакитними і зеленими очима

20. 07. 2020

450 костюмів за три роки. Як 89-річна англійка в’яже одяг для собак

18. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Білосніжна персидська кішка з вадами зору

17. 07. 2020

У Львові будують новий тренувально-вигульний майданчик для собак

13. 07. 2020

Собака з інвалідністю, яку двічі за день залишили на вулиці, знайшов новий дім